• |
ide | kryesore

Rezultatet/ Basha merr 80% të votave për kryetar të PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vazhdon numërimi i votave për kreun e ri të Partisë Demokratike.


Sipas të dhënave paraprake, kreu aktual i PD-së Lulzim Basha kryeson me 80% të votave në rang vendi, edhe pse disa prej degëve nuk kanë dorëzuar ende rezultatet.


I dyti pas Bashës renditet, Agron Shehaj me 15 % të votave. Edith Harxhi ka marrë deri më tani 2.45 % të votave ndërsa Fatbardh Kadilli vetëm 2 % të votave.

Image

17 Comments

 1. Me teper se fitore e Bashes, kjo eshte nje fitore e mentalitetit shqiptar. Pavaresisht manipulimeve qe kane bere njerezit e Bashes, ky rezultat tregon se shqiptaret duan mbi koke nje lider qe t’i genjeje sa here te doje dhe t’i tradhetoje sa here t’i teket per interesat e tij personale. Basha eshte nje humbes i lindur dhe nuk ka asnje lidhje me te djathten. Nje njeri qe shume here i ka tradhetuar kauzat e demokrateve. Por prape, nje pjese e mire e antaresise ate voton. Per mendimin e shumekujt, Basha nuk do duhej te merrte asnje vote pervec votes se vet sepse as e shoqja nuk e voton dot, por merr 40-50 mije vota. Nuk dua te fyej askend qe ka votuar Bashen, sepse eshte normale, eshte preference personale, shprese e kote apo qofte edhe thjesht pragmatizem. Ama nuk mund te rri pa i pyetur: Akoma keni shprese te Basha? Duke perdorur shprehjen e vete Bashes, nese ju genjeu nja pesedhjete here deri me tani dhe nese ju la 12 vite ne opozite, me te vertete shpresoni se do jete ne pushtet ne 2029?

  1. E besojne. Dmth ky eshte populli shqiptar. Popull qorr, popul veshderr dhe pak bythqir. Hajt mo sipas kokes festen

 2. Kandidati kryesor kundër Bashës, konkurenti Agron Sheja jep alarmin sot në facebook duke thënë se po i pengojnë votuesit e tij të votojnë, pra po i vjedhin votat.

  Kjo është tragji-komedi, pasi kur në PD ia vjedhin votat njeri tjetrit, dhe me pas ankohen se votat me 25 prill ua bleu apo vodhi Rama; mjerë populli opozitar ku e ka shpresën!

 3. Kjo eshte thjesht pjese e lojes se Sorrosit. Kush mendon ndryshe eshte ose budalla ose naiv. Nuk ka nje rast unik ne bote qe nje lider te rrije ne krye te nje Partie dhe mbas 8 vjeteteve pasi ka humbur 5 pale zgjedhje. Dmth paturpesia e ketij njeriu kapercen cdo cak imagjinate apo realiteti. Kur ky ne opozite nuk zbret nga kali gje per te cilen eshte akuzuar Saliu me pare e imagjinoni kete njeri ne pushtet.Ne nje vend normal demokratik ;ieri qe ka humbur zgjedhjet jep doreheqjen dhe rri ne krye te Partsie nje vit derisa te zgjidhet kryetari i ri, por ne Albanistan kjo llogjike dhe praktike nuk ekziston. Deri ne zgjedhjet e reja besoj do kete mesuar si behen makaronat se vezes ja mori doren

 4. Per te ardhur keq. Prindrit e mi qe nuk e kane lene Partine Demokratike as ne 97-en, tani hiqen nga lista fare dhe nuk votojne dot…
  PD-ne ta gezosh o Lul, po votat tona nuk i merr me kurre.
  Lider medioker, me struktura mediokre, dhe me anetaresi te zvogeluar deri ne nivelet e sahanlepiresve.
  Manipulon ne parti, dhe ankohesh pse te manipulon Rama zgjedhjet e pergjithshme.

  1. Partia e Lulkes, jo PD se pse partia e Lulkes nuk eshte me PD, nuk do arrije te marre me shume se 100 mije vota zgjedhjet e ardhshme. I vetmi shanc qe ka per te rritur numrin e votave eshte bashkeqeverisja. Vetem ashtu mund te arrije ne 150-200 mije vota. Keto zgjedhje ishin funerali i kesaj partie e cila mund te ringrihet vetem pasi te largohet Lulka bashke me Jeminin spiunin, Ervin Salianj Teoricienin, Agron Gjekmarkaj qe u kthye ne b.lepires klasik e ca te tjere qe nuk kane as vlera politike dhe as morale. Mos harroni se ishte po ky Bashe qe premtoi ndryshime kushtetuese per kryeministrin me vetem dy mandate nderkohe qe per vete merr mandarin e trete ne krye te opozites. E djathta mund te ringrihet vetem duke u bazuar ne disa parime te sanksionuara dhe duke larguar nga rradhet e saj personazhe medioker dhe pa piken vlerave morale. Nje pjese e mire e atyre qe sot perfaqesojne te djathten duhen shitur per skrap tek rilindja.

 5. PD is dead. Ju mendoni se PD e drejton Basha? Eshte plaku Merre qe I terheq fijet, Basha eshte vetem nje kukull. Hajt ta gezosh partine o Berish se per 4 vjet do shkrihet komplet.

 6. Rroftë Partia Demokratike Shqiptare me shokun Lulzim Basha në krye. Partia Demokratike Shkëmb Graniti. Parti Lulzim Jemi Gati me Gëzim. PD, Shkojmë nga Fitorja në Fitore. Rroftë Partia.

 7. Po pse kush do fitonte sipas ju që flisni kundër që jeni patronazhista.Çar kundërshtarë kishte Basha.Dhe sipas jush të gjithë ata që kanë votuar Bashën ça janë??Njerëz pa identitet e reputacion!!!Apo i konsideroni si ata Ps që zbëjnë zgjedhje fare e bëjnë kongrese slla kinezçe.Basha është udheheqës tipik Europian dhe ai nuk ka humbur por është vjedhë vota dhe si ballkanas që jemi shesim b….n për 5 lekë.Po të kishin shqiptarët pak largpamësi Shqipëria nuk do ishte kjo që jemi me një narkoshtet.

 8. Jam totalisht e zhgenjyer nga rezultati zgjedhjeve. Eshte nje shprehje shume e vertete qe e ka thene filozofia dhe e ka vertetuar jeta: “Cdo popull e meriton qeveritarin qe ka”, ne meritojme si Ramen ashtu edhe Bashen. Eshte per te ardhur keq sesi po na katandisin vendin tone ne gjendje te mjerushme dhe kaotike. Prandaj te gjithe te rinjte qe jane e ardhmje e ketij vendi jane ne tentative ikje ne emigrim, me shpresen qe atje do gjejne me mire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu