• |
ide | kryesore

VIDEO/ Rama takon Blinken: Firmoset marrëveshja për 5G-në

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama takoi pasditen e sotme Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Bruksel.


Rama e cilësoi atë një takim shumë miqësor e të dobishëm, që u mbyll me nënshkrimin e marrëveshjes për koordinimin e teknologjisë 5G mes SHBA dhe Shqipërisë.  


“Ju falënderoj shumë së pari që jeni këtu sot, por çfarë është më e rëndësishme ju falënderoj për punën e bërë së bashku. Për çfarë ju jeni sot këtu dhe  çfarë kemi bërë, po vendosni një shembull për sigurimin e rrjeteve teknologjike, kjo është shumë e rëndësishme dhe mesazh i rëndësishëm për të përçuar.

Jam i lumtur dhe për marrëveshjet që e tjera që kemi bërë si për stërvitjen Defender 21. Presim me padurim të merrni vendin në Këshillin e Sigurimit të OKB, ky partneritet po bëhet më i fortë dhe më i thellë, dhe ne e vlerësojmë shumë lidershipin tuaj për ta bërë këtë” – tha Blinken.

“Ne e kemi ndërmarrë këtë nismë prej disa kohësh dhe kemi kërkuar që dhe vende të tjera të bëhen bashkë , për një korridor të sigurt komunikimi, që të mos kompromentohet nga aktorë të tretë, që jo pak herë janë dashakeqe, jemi falënderues, shpresojmë që së bashku të bindim dhe të tjerët” – tha Rama. ©LAPSI.al

18 Comments

 1. Palla gjate ka fat. Takon sekretarin Amerikan. Kurse ne PeDe aktualisht i tredhuri Hollandez shqyen votat me lejen e ujkut plak baba Saliut

 2. Marreveshja per 5G ishte loja!!!’Hahaha…
  Blinken I cili asht n’hall per vendimin qe ka marre kunder Berishes,kerkon nga burimi i akuzes Edvpaulbilal Rama, te dhena te sakta dhe te plota (ne se ka)per justifiku veten e tij ne gjykaten e korreksionit ne Paris.
  Ka frike se po del edhe njihere bllof si me kongresmenin ne Washington DC.
  Kjo asht arsyja qe u takuan me kryemashtruesin tone shkerdhatRama.

 3. Te duket vetja i bukur apo i fuqishem o hajdut profesionist, turp te kesh kur nje popull te urren ne palce kot e ke palaqo njeri.

 4. Marreveshja per 5G ishte loja!!!’Hahaha…
  Blinken I cili asht n’hall per vendimin qe ka marre kunder Berishes,kerkon nga burimi i akuzes Edvpaulbilal Rama, te dhena te sakta dhe te plota (ne se ka)per justifiku veten e tij ne gjykaten e korreksionit ne Paris.
  Ka frike se po del edhe njihere bllof si me kongresmenin ne Washington DC.
  Kjo asht arsyja qe u takuan me kryemashtruesin tone shkerdhatRama.
  Marrveshja 5G ishte alibia e takimit per te kordinu mbrojtjen ne gjykate!!
  Hahaha….E hengren kete koqe te ulirit alvanoset….hahaha!!!!

 5. Shqiptaret e varfer – mbeten ne rruge te madhe mes superfuqive te herepashershme.
  Sot SHBA vs. Kina!
  Neser…….

 6. Rama eshte shume here me i zoti se Blinken bile edhe se Biden. Merre me mend psh a

  ka mundesi Blinken apo Biden te shembin shtepite e banoreve dhe tu hedhin gaz lotsjelles

  femijeve brenda ne shtepine e tyre?

 7. Pra kjo ishte gjithë historia.Duke ditur me fakte se kush është Rama tani Amerika e majtë bën presion për 5G.Prandaj nuk shikojnë vjedhjen e votës por i duhet tipi pa skrupull.Ata e dinin që këto gjëra nuk kalonin kollaj me Berishën por kanë gjetur personin që ja ka shitur shpirtin djallit.

 8. Budallalliqe, Kompanite shqipetare kane ndryshuar teknologjine 5G qe ne mars te 2020 duke lene Huawei dhe adoptuar Ericsson..Keto jane show

 9. Trumbetoi me të madhe teknologjinë 5G në 2019!!Pse? Sepse e bëri për kundra peshë ndaj Trump si president.Tani që ndryshoi administrata por nuk ndryshoi mendimi për 5G.Dhe u thir dhe si njeri me 100 ftyra që është vajti e firmosi të kundërtën që bëri!!!Lëpiu të vjellën e vet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu