• |
ide | kryesore

Erdogan-Mitsotakis, takim një orë në Bruksel

-Instant, Arkiva, Të fundit

Takimi që pra disa muajsh dukej i pamundur, sot përfundoi brenda një ore. Samiti i NATO-s bëri bashkë kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis dhe presidentin e Turqisë Recep Tajip Erdogan. Akulli mes tyre u thye dhe ata vendosën të linin pas tensionin e vitit 2020, pavarësisht nga ndryshimet shumë të rëndësishme që ekzistojnë. Sipas mediave greke, Ergodan do të flasë për takimin në një konferencë për shtyp të paralajmëruar për ditën e sotme. Edhe kreu i qeverisë greke pritet të japë një deklaratë për mediat.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu