• |
ide | kryesore

India raporton numrin më të ulët të rasteve me Covid që nga marsi

-Instant, Lajme, Planet

India raporton numrin më të ulët të rasteve me Covid që nga muaji mars.


Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 70, 421 të prekur me Covid, ndërsa 3, 921 persona humbën jetën.


Që nga fillimi i pandemisë në Indi janë shënuar 29, 51 milion të prekur dhe 374, 305 viktima.

Ndërkohë se fundmi autoritetëet kanë nisur vaksinimit për personat me aftësi të kufizuara. Organizatorët e fushatës  në Ahmedabad, qyteti më i madh në shtetin Gujarat, synojnë të vaksinojnë 500 persona me aftësi të kufizuara.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu