• |
ide | kryesore

Mbretëresha Elisabeth pret presidentin Biden për çaj

-Instant, Lajme, Planet

Në fund të samitit të vendeve të G7, Mbretëresha Elisabeth priti presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Bide në kështjellën e Windsor. I mirëpritur me një ceremoni të lartë zyrtare, Biden dhe bashkëshortja e tij, u ftuan nga mbretëresha të hyjnë në kështjellë për të pirë së bashku një filxhan çaj.


Në 69 vjet mbretërim Elisabetha i ka takuar të gjithë presidentët e Shteteve të Bashkuara me përjashtim në Lyndon Johnson.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu