• |
ide | kryesore

Në Shqipëri të gjithë fitojnë pastër

Arkiva, Lajme, Të fundit

Nga Astrit Patozi


Edi Rama fiton pastër me Lulin, megjithëse për dikë kjo quhet masakër zgjedhore ose inxhinjeri manipulimi.


Basha, po ashtu, i mund pastër rivalët e vet në PD, ndonëse kjo konsiderohet si maskaradë zgjedhore Por edhe “të mundurit” e tij do të fitonin thellë me ndjekësit e tyre në FB, gjithmonë, nëse do të ishin vetëm ata që do të votonin.

Ndërkohë që secili prej këtyre të fundit ndjehet pa asnjë dyshim Zot, kur shkon në shtëpinë e vet, sepse e vë në rresht gruan bashkë me fëmijët, në shumicën e rasteve pa asnjë kontestim rezultati.

Rëndësi ka pjesëmarrja çuna, se të tjerat rregullohen.

Nuk prishemi asnjëherë për termat. Fituesit le të flasin për demokraci funksionale, ndërsa të mundurit janë të lirë të ankohen për autokraci, madje edhe për diktaturë, po nuk u mjaftoi llogaria.

Puna është si të shtyhen ditët deri në zgjedhjet e tjera, secili sipas rangut, mjafton që të kesh dikë poshtë vetes.

6 Comments

  1. YMER GELBAZA KELLIRA ,ASTRIT PATOZI,DHE FRED PEZA BEHEN BASHKE DHE MASTURBOJN ME FOTOT E ARMINA MEVLANIT NE FACEBOOK DHE TWITTER thotë:

    KRESHNIK SPAHIU DHE CARLO BOLJA BOLINO DHE KOL SALLAKU SKYPE JA FUSIN LLAPEN NE BYTH EDI RAMES ME URDHER TE AMBASADES SE SHBA-se

  2. I erdhi goja ketij traktoristit!
    O Paterice e Edvinit!
    Prit se do te te hedhin ndonje kothere, se kafshatat i mori Blushi para 4 vjetesh!

    Akuzojne qenin se ka pleshta, por pleshta te tille si ky s’i denon njeri se jane me mijera …..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu