• |
ide | kryesore

Rama u takua me Blinken/ Yuri Kim: Partneriteti SHBA-Shqipëri po forcohet

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama u takua të dielën në Bruksel me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, ku u nënshkrua edhe një marrëveshje për koordinimin e teknologjisë 5G mes ShBA dhe Shqipërisë. Për këtë takim ka reaguar edhe ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, me anë të një postimi në Twitter, e cila duke cituar Blinken ka thënë se partneriteti i dy vendeve po forcohet dhe thellohet.


“Në takimin e tyre sot, Sekretari i Shtetit Blinken dhe Edi Rama riafirmuan bashkëpunimin në të gjithë bordin, përfshirë mbrojtjen dhe ruajtjen e infrastrukturës së telekomunikacionit. Ne gjithashtu shpresojmë te Shqipëria në Këshillin e Sigurimit të Kombet e Bashkuara. Siç tha Blinken, partneriteti ynë po forcohet dhe thellohet”, shkruan Yuri Kim në Twitter.


9 Comments

  1. Dakort që u forcua por pse se bëri këtë gje që me Trump!!!!Apo marëdhëniet Rama me Amerikën i shef ne bazë partie gjë që Berisha se ka bërë asnjëherë.

  2. intersa , firmosi 5 G , ça perfituam ne nga kjo marrveshje .
    Keto i hekun breket per interesa , ato qe i kane sha perf 70 vite i lepihen ne menyre te nevertishme.
    Amerika sheh interesin e vet pse cfare bane ai a vjedh , a mashtron popullin e vet pak i inetereson , na lane ne pushtet gjakatarin injorant per 46 vite tash po bashkepunojne me femijet biologjik dhe ideologjik pa pike turpi.

  3. Per ta perforcuar me shume komentuesin rrugac Agron:
    Shqiperia vazhdon te jete republike bananesh edhe mbas komentit tend idiot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu