• |
ide | kryesore

Reagon Lulzim Basha: Faleminderit për mbështetjen e jashtëzakonshme. Do bëjmë gjithçka që Shqipëria të fitojë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë, pasi është rizgjedhur për të qenë për herë të tretë Kryetari i Partisë Demokratike.


Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Basha ka falënderuar të gjithë demokratët për mbështetjen e jazhtëzakonshme.


“Faleminderit për mbështetjen e jashtëzakonshme! Ajo është një shprehje e qartë e besimit në rrugën tonë drejt ndryshimit. Sëbashku do bëjmë gjithçka që Shqipëria të fitojë.”

Me 32 mijë e 882 vota Lulzim Basha është certifikuar për një mandat të tretë në krye të Partisë Demokratike. Procesi zgjedhor për kreun e selisë blu, është zhvilluar mes debateve ku rivalët e kanë akuzuar Bashën për garë të pa drejtë dhe manipulime.

14 Comments

 1. hahahahahhhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ……………………………………………
  ti je specie e veçant ne llojin tend ………… bravo …….. hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 2. Ky eshte unik nese do besoja per nje moment qe eshte vertet kaq qesharak sa thote qe jemi ne rrugen e ndryshimit, kur ky humb dhe ata fitojne vazhdimisht.
  Por situata nuk eshte kaq komike fatkeqsisht, ajo eshte tragjike ne fakt per jetet e shqiptareve qe jetojne ne ate vend sepse nje drejtues partie qe e shef qe nuk fiton dhe nuk “ngjit” ne popull normalisht duhet ta largohet. Moslargimi dhe hapja rruge dikujt tjeter eshte shprehja me domethense e faktit qe ai bashkndan me drejtuesin e qeverise te mirat e ketij vendi.

 3. Berisha nuk po i bën nder Bashës sepse po e merr me vete. Berisha është duke ikur. E pamundur që të ndahet nga Basha, jo vetëm për arsye gjenetike politike, por sepse fajet e Berishës për të cilat akuzohet rëndë nga SHBA, në segmentet e pas viteve 2005 ose 1999 janë së bashku me Berishën. Ki parasysh rolin e Bashës në Kosovë, bashkëpunimi me serbët dhe kundër UÇK-së.

 4. Po vrije baben se na cmende. Te pakten plagose nje cik andej nga verra e bithes sa per te thene….. ose shaje pak bej dicka o lul. O lul vazhdo per inat te dynjase qendro prape deri ne 2030. Perderisa sala te ka zgjedh ka pare dicka tek ty.

 5. Ky nuk thote do fitoje PD po do fitoje Shqiperia. Dmth ky s’ka nevoje te jete KM se i kalon rroga ketij tamam. Te qifsha PDnë, kjo parti e malokëve te prapambetur që s’vlen më! Të mjerët shqiptarë thuaj do na masakrojë ky ropq*r KM

 6. “Faleminderit për mbështetjen e jashtëzakonshme! Ajo është një shprehje e qartë e besimit në rrugën tonë drejt ndryshimit. Sëbashku do bëjmë gjithçka që Shqipëria të fitojë.” – tha Basha.

  Haha 😂😂 o Lul, njish je njish … Ja t’i rregulloj unë fjalët e tua:

  1. Faleminderit qe me late t’ja u fus prap.
  2. Ajo është një shprehje e qartë e besimit tim për syleshët e PD, në rrugën tonë drejt shkërdh*mit së Shqipërisë.
  3. Sëbashku do bëjmë gjithçka që Shqipëria të q*het tamam deri në fund.

  Kështu po! Me afër se vërtetës.

 7. Je ekzemplar ne llojin tend , tani fillon lufta ,tani fillon ndryshimi , zgjedhjet nuk i njohim por ne parlament do hyme per ti demsakuar , ne u fuqizuam edhe pse na futen pas gishtin ne bythe por ju prisni vetem kater vjet . Te jene kater edhe po presim por po humbe perseri gje qe me gjase kjo do ndodh, ça te bejme ne?

 8. Mire qe kemi telenovelat turke, se ndryshe me kete qenje amorfe duhet te rigjykojme veten se kush eshte idjot ky apo ne!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu