• |
ide | kryesore

U kap duke ndihmuar 6 emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit, arrestohet 40-vjeçari

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia në Gjirokastër ka arrestuar një 40-vjeçar që u kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit. Në pranga nga policia kufitare  Kakavijë, në bashkëpunim me FRONTEX dhe Seksionin për Hetimin e Trafiqeve u vu A. Gj., 40 vjeç, banues në Tiranë.


40-vjeçari u kap në vendin e quajtur “Ura e lumit” duke transportuar me automjetin tip “Benz”, 6 emigrantë të paligjshëm nga vendet e treta, në drejtim të Tiranës, kundrejt fitimit 200 euro për person.


Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua një automjet dhe një aparat celular.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu