• |
ide | kryesore

Çfarë do të ndryshojë për testin e Matematikës, del vendimi për maturantët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Qendra e Shërbimeve Arsimore (QSHA) ka publikuar në faqen e saj zyrtare vendim për uljen e kufirit minimal të pikëve për çdo notë për testin e Matematikës në Maturën Shtetërore. Vendimi pas deklaratës së ministres së Arsimit Evis Kushi erdhi pas protestave të maturantëve për tezën e Matematikës me pretendimin se ishte i vështirë duke kërkuar ulje të pragut të pikëve. Sot maturantët iu nënshtruan provimit të fundit duke hequr dorë nga bojkoti. Vendimi për tezën e Matematikës.1 Comment

  1. Ate qe gatuat vete bete asgje me teper maturentet e vitit me pare vetem 3 muaj shkoll nuk bene dhe ua bete te thjeshte te gjitha provimet kurse keta ksne pothuajse dy vjet pa ca qe bejne sikur bejne mesim ca online ca kot ne shkoll me 3 ore ne dit ca mesuset zero se jane bijte e partis e te mesojn cbehet keshtu ne kete vend mor amani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu