• |
ide | kryesore

Po transportonte emigrantë të paligjshëm, arrestohet në Korçë shtetasi turk

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një shtetas turk është arrestuar sot në pikën kufitare të Qafë-Thanës, pasi u kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm. 53-vjeçari me iniciale R.O., banues në Turqi u paraqit në kufi me një kamion tip “Renault”, ku kishte fshehur dy emigrantë.


Njoftimi i policisë:


Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Qafë-Thanë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Pogradec, në vijim të operacionit të koduar “Perimetri”, kanë goditur një tjetër rast të aktivitetit kriminal të dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit R. O., 53 vjeç, banues në Turqi. Shtetasi i mësipërm, është paraqitur në hyrje të Republikës së Shqipërisë, me mjetin tip kamion “Renault”, gjatë procesit të skanimit së të cilit, në brendësi të karrocerisë, u konstatuan dy emigrantë të paligjshëm, të cilëve 53-vjeçari, kundrejt shpërblimit, iu kishte premtuar kalimin drejt vendit tonë dhe më pas drejt vendeve të BE-së. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprime të mëtejshme hetimore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu