• |
ide | kryesore

Zjarr masiv në Shëngjin, flakët ndihmohen nga era

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Prej mesditës vijon që të jetë aktive vatra e zjarrit në Knallë të Shëngjinit.


Pavarësisht ndërhyrjes së zjarrfikëses, ka qenë e pamundur për ta vendosur nën kontroll, pasi përhapja e flakëve ndihmohet edhe nga era.


E gjithë zona është e mbuluar nga tymi, ndërkohë që zjarri vijon të përpijë shkurre dhe zonën pyjore përpara. Me rritjen e temperaturave ka pasur disa raste të zjarreve në vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu