• |
ide | kryesore

Goditet banda e gravitësve në Greqi, mes tyre 3 shqiptarë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia greke goditi një bandë vjedhjesh në Attika e cila vidhte dyqane e makina. Mes pesë anëtarëve të identifikuar, tre janë shqiptarë me emrat Martin Besimi, Andrea Ademi dhe Ibish Ibro.


Banda u kap më 7 qershor gjatë një operacioni policor në Attikë.


Një prej shqiptarëve, 21-vjeçari Andrea Ademi është në kërkim kurse Ibro dhe Besimi janë arrestuar.

ANËTARËT E BANDËS SË VJEDHJEVE

1. Abdul Rahem, 29 vjeç, Pakistan.
2. Ibish Ibro, 26 vjeç, Shqipëri.
3. Martin Besimi, 19 vjeç, Shqipëri.
4. Andrea Ademi, 21 vjeç, Shqipëri. Ndërkohë u shpall në kërkim
5.Shefqet Oglu, 36 vjeç, Kilkis, Igumenica.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu