• |
ide | kryesore

Ndërtim i paligjshëm në Tropojë/ 4 persona nën hetim

-Instant, Lajme, Të fundit

Katër persona janë vënë nën hetim për ndërtim të paligjshëm në Tropojë. Blutë njoftojnë se ata janë U. H., banues në fshatin Gri dhe R.B., banues në fshatin Markaj. Këta dy shtetas janë konstatuar duke vijuar ndërtimin e një banesë, pa leje të organeve përkatëse.


Sipas policisë, materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tropojë, për veprat penale ” Projektimi, mbikëqyrja, zbatimi ose kolaudimi i paligjshëm i ndërtimeve” dhe “Ndërtimi i paligjshëm”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu