• |
ide | kryesore

Dhunohet anëtari i LGBTIQ+ në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një anëtar i grupit LGBTIQ+ është dhunuar në Tiranë. 21-vjeçari është goditur nga disa të rinj në kryeqytet.


Rasti është denoncuar në komisariatin Nr.2 dhe po ndiqet nga Policia. Ndërkohë për dhunën ka reaguar dhe ambasada gjermane e cila thotë se ngjarja ka ndodhur për shkak të identitetit seksual të viktimës.


Në njofton thuhet se ambasada kundërshton çdo dhunë verbale apo fizike ndaj anëtarëve të lëvizjes LGBTIQ+.

3 Comments

 1. Cfare lajmi eshte ky, sa persona jane rrahur, plagosur apo kane vdekur sot, pse behet lajm incidenti me kete b.th.imin?!
  Nese Gjermanise i dhimbset ky b.th.imi le ta marrin ne Gjermani.
  C’pune ka Gjermania, me promovimin e ketyre perveseve, te kesaj epidemie, ne Shqiperi?!
  Gjermania, BE, etj, jane kombe qe kete pervesitet e kane tradite shekullore, pse kerkojne me dhune e kercetime qe te perhapin kete kolere neper bote, perfshire vendin tone?!
  Se cfare bejne b.th.imat ndermjet tyre mua s’me intereson, persa kohe pervesiviteti dhe kafsheria e tyre nuk manifestohet haptazi ne publik dhe nuk i behet reklame, nese per cdo qytetar eshte e ndaluar qe te dali lakuriq apo te bej akte te turpeshme ne publik atehere edhe b.th.i.at duhet t’i nenshtrohen ligjit si gjithe te tjeret, te qenit b.th.im nuk te vendos as mbi ligjin dhe as te jep imunitet dhe mbrojtje speciale, KAQ!

 2. Natyrisht nuk kishte si tè mos mungonte reagimi i ambasadès pèr kètè lajm tè bujshèm.Ndèrkohè dhunohen e vriten nè mes tè ditès e askush nuk pyet ku janè ambasadat apo flenèJam kundèr dhunès por èshtè e pamoralshme qè dikush qè ka tjetèrsuar gjininè ta sfidojè hapur shoqèrinè duke e ftuar nè mèkat duke e deklaruar si tè drejtè dhe duke fyer hyjninè e Zotit.Kèta njerèz qè rreklamojnè shthurjen si tè drejtè janè rreziku mè i madh i shoqèrisè

 3. Ky lajm dhe reagimi ambasadorit mbajne era bythe. Aty po vriten perdite, po kapet droge si ne Kolumbi dhe ajo qe eshte kryesorja ka 8 vjet qe vidhet dhe dhunohet nje popull i tere dhe ambasadoret jane ne autobus.. Si duket ky beqiri se di shprehjen mos e kruj sumen kot

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu