• |
ide | kryesore

Përmbyset historia që tronditi Greqinë, policia mban bashkëshortin si të dyshuar për vrasjen e 20-vjeçares

Arkiva, Lajme, Të fundit

Duket se po shkon drejt fundit vrasja makabre e Caroline, nënës 20 vjeçare britanike, e cila u mbyt nga grabitësit në banesën e saj në Glyka Nera, ku jetonte së bashku me vajzën e saj 1 vjeçare dhe bashkëshortin, një pilot aviacioni.


Ky i fundit u mor sot me helikopter nga policia ndërsa ishte në varrin e së shoqes, ndërsa tashmë mësohet se ai është autori i vrasjes. Policia, sipas informacionit nga media greke, ka në dispozicion informacion të mjaftueshëm që dokumenton se vrasësi i Caroline 20-vjeçare është burri i saj Charalambos Anagnostopoulos. Provat vijnë kryesisht nga analiza me ndihmën e teknologjisë së të dhënave të aparatit, celular telefonat e çiftit dhe ora biometrike e viktimës.


Charalambos Anagnostopoulos, burri i 20-vjeçares Caroline Krauts, është sipas informacionit në dispozicion të policisë dhe që konsiderohet mjaftueshëm si vrasësi i saj. Përmbysja dramatike që sjell pilotin nga pozicioni i burrit dhe babait të shkatërruar në pozicionin e të akuzuarit për një nga rastet më famëkeqe të vrasjeve të viteve të fundit, e ka lënë publikun pa fjalë.

Të dhënat që sipas policisë vërtetojnë fajësinë e pilotit 32-vjeçar vijnë kryesisht nga analiza me ndihmën e teknologjisë së të dhënave nga kamera, celularët e çiftit, por edhe ora biometrike e nënës 20-vjeçare që tregoi kohën reale të vdekjes e cila nuk përkonte me atë që kishte dëshmuar Babis Anagnostopulos.

Numërimi filloi dje, kur policia, duke pasur të dhënat e reja në dispozicion, i kërkoi Babis Anagnostopulos të kthehej në Athinë nga Alonissos për t’u rishikuar, bazuar në të dhënat e reja.

Për të mos treguar se sa serioze ishin këto fakte dhe për ta “trembur”, ata pranuan kërkesën e tij për të qëndruar një ditë tjetër në Alonissos, në mënyrë që të ishin të pranishëm në shërbimin përkujtimor për fatkeqësinë Caroline Krauts.

Pas shërbimit përkujtimor, siç njoftoi zëdhënësi i policisë Apostolos Skrekas, në njoftimet e emergjencës, piloti u mor me anije dhe u dërgua në Skiathos dhe prej andej me ajër në Athinë.

Nga ajo kohë – “herët në mëngjes”, tha z. Skrekas – ai dëshmoi në katin e 11-të të GADA, në departamentin e vrasjeve.

Sidoqoftë, përgjigjet e tij nuk janë bindëse në lidhje me provat e mjaftueshme të fajit në dispozicion të Policisë.

1 Comment

  1. Vini re!

    Kur ne lajmet e dites, per nje krim te kryer ne Greqi, del se vrasesi/-it eshte/jane shqiptar/-ë, kini parasysh se VETEM SHQIPTARE NUK JANE!!!

    Tani edhe Policia greke i di keto, madje i perdor ne favor te hetimeve!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu