• |
ide | kryesore

Publikohen rezultatet e provimit të gjuhës së huaj, Kushi: Një pjesë kanë shkëlqyer

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka publikuar në rrjete sociale rezultatet e provimit të Gjuhës së Huaj, provimi i parë i organizuar në kuadër të Maturës Shtetërore.


Kushi është shprehur optimiste për rezultatet e provimeve të maturantëve në tërësi, duke shtuar se në provimin e parë të Maturës Shtetërore, gjuhë e huaj, një pjesë e mirë kanë shkëlqyer duke arrirë rezultatet maksimale.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu