• |
ide | kryesore

Armë pa leje dhe municion luftarak, arrestohet i riu në Tiranë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 26-vjeçar është arrestuar nga policia për armëmbajtje pa leje. Gjatë kontrollit të ushtruar në magazinën e lokalit ku 26-vjeçari M.H., ishte punësuar si administrator dhe magazinier, forcat blu kanë gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri pistoletë dhe një sasi municioni luftarak.


Ndërkohë materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Armëmbajtje pa leje”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu