• |
ide | kryesore

BE-ja merr vendimin/ Shqiptarët mund të udhëtojnë drejt BE-së

-Instant, Lajme, Të fundit

Pas masave kufizuese të vendosura për shkak të situatës së pandemisë, Këshilli i Bashkimit Europian ka miratuar rekomandimin për rishikimin e listës së vendeve, qytetarët e të cilave mund të rifillojnë lëvizjen e lirë drejt vendeve të Bashkimit Evropian, ku përfshihet edhe Shqipëria.  Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka mirëpritur vendimin e Këshillit për të përfshirë Shqipërinë në vendet të cilave duhet t’u hiqen kufizimet. Xhaçka ka thënë se ky zhvillim njeh suksesin e Shqipërisë në luftën me COVID-19.


“Më në fund, një vendim i shumëpritur, pas idsa javësh pune dhe përpjekjesh:Qytetarët shqiptarë mund të udhëtojnë në BE nën të njëjtin regjim si qytetarët e BE” , shkruan Xhaçka.


 

3 Comments

  1. Shpejt ne Shqiperi do te mbetet vetem Rama me ministrat dhe patronazhistet, qe do te patronazhojne grate e njeri-tjetrit, nen shembullin e dyshes Rama-Çuçi!

  2. Por…………. duhet patjeter 1, 2, 3 ,4 per te levizur. Ju kam qire BE dhe PE. Keta thone ne kemi marre vendim … .qe te levizin lirshem…. por mbetet ne vendimin e secilit anetar te BE te vendose kush kalon ose jo. JA U KAM QIRE BE DHE KUSH E NDERTOI BE NE KETE MENYRE.
    Ose levizin njerezit ose nuk levizin, nuk ka: “Qefi ma ka po bytha sma ma……..””””””
    KJO ESHTE BE-JA DHE KURVA PLAKE…………..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu