• |
ide | kryesore

Manastirliu: Presim mbi 100 mijë doza Sinovac dhe Pfizer, ulim fashën e vaksinimit në +50 vjeç

Arkiva

Brenda dy ditëve të ardhshme do të kemi vijnë sërish vaksinat antiCovid. Lajmin e njoftoi ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila shtoi se do të jenë 100,000 vaksina Coronavac, të cilat pritet të mbërrijnë në ditët e ardhshme, ndërkohë 11,700 vaksina të Pfizer pritet të mbërrijnë ditën e hënë.


Duke folur për procesin e vaksinimit, Manastirliu tha se me ardhjen e dozave të tjera, do të ulet fashat e vaksinimit masiv në 50 vjeç. Gjatë inspektimit në qendrën shëndetësore Mali i Robit në Golem, Ministrja e Shëndetësisë tha se 29 qendrat shëndetësore verore kanë nisur të ofrojnë shërbim 24 orë në 7 ditë të javës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu