• |
ide | kryesore

Mban postin e kryeprokurores së Tiranës, dorëhiqet nga kandidimi në SPAK Elizabeta Imeraj

Arkiva

Elizabeta Imeraj do të dorëhiqet nga kandidimi në SPAK për shkak se do të mbajë postin e kryeprokurores së Tiranës. Mësohet se Imeraj e ka dorëzuar kërkesën në KLP.


Kujtojmë se më 26 mars,  Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendosi unanimisht, caktimin e prokurores Elisabeta Imeraj, në cilësinë e Drejtuesit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për një mandat 3 vjeçar.


Imeraj ishte e komanduar në krye të Prokurorisë së Tiranës dhe kompetencat e saj kanë qenë të kufizuara për shkak se nuk kishte dalë para vettingut. Imeraj doli para trupës së vettingut në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit më 24 mars kur KPK kreu hetim në të tre shtyllat, pasuri, aftësi profesionale dhe pastërti figure.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu