• |
ide | kryesore

Rama u tall me të gjitha gratë në fushatë, Linda predikon etikë në politikë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Shkaktoi jo pak polemika gjuha që kryeministri Edi Rama përdori gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit. Më të rënda ishin etiketimet që ai përdori për një sërë grash të opozitës si Grida Duma, Albana Vokshi, etj.


Madje, Rama e mbrojti fort atë që kishte thënë edhe kur u pyet në studio televizive. Por, me gjuhën e Ramës nuk është dakord as bashkëshortja e tij që të paktën në publik thotë se fjalori politik nuk duhet të tejkalojë etikën.


“Për mua kalimi i kufirit etik nuk duhet të ndodhë kurrë, është përtej gjinisë, përtej politikës, profesionit dhe të gjithçkaje. Do ketë kritikën timë çdokush që do ta kalonte sado pak këtë kufi” – tha Linda Rama në një intervistë në Euronews Albania.

“Në momentin që unë kam filluar të jetoj me Edin, jam martuar me Edin në vitin 2010 dhe dihet që në atë periudhë për disa vite Edi ishte në fokus të shumë sulmeve dhe shumë akuzave të cilat në fakt, ndonjëherë merrnin dhe trajta të paimagjinueshme duke sakrifikuar, duke mos marrë parasysh as gra, as të vdekur dhe as fëmijë.

Kjo ishte klima dhe unë kisha vendosur, e dija që kisha vendosur të lidhja jetën me një njëri me vokacion shumë të qartë politik dhe ndërkohë një njeri i cili kishte pretendimin dhe ambicien për tu bërë kryeministri i Shqipërisë,” – tha Linda Rama duke e mbyllur: “ishte si një breshëri, të jetoje si në breshëri, që jo në pak raste pasohej nga një mërzi e madhe”. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: Çfarë tha Rama për Grida Dumën dhe foto me mikrofon: Bërtit, bërtit, ohoho!

Seksizmi i Ramës me gruan në Ndroq: Demin do ta sjellim për lopën, jo për ty

11 Comments

  1. YMER GELBAZA KELLIRA JA PUBLIKOJ DOSJEN E EDI RAMES -KOL SALLAKU SKYPE MASTUBON LIVE NE SKYPE-EDI RAMA DHE BABAI I TIJ E PALLOJN TE. GRUAN E EDI RAMES -KY ESHTE EKIPI I EDI RAMES DHE ORGANIZATES thotë:

    KYBDI RAMA E AKUZOJ BABAIN E TIJ SE JA PALLOJ GRUAN DHE JA BERI NJE FEMIJE NGA GRUEJA (FREF KRISTAQ RAMEN DHE NUK PO E KALON ETIKEN

  2. Moj hajdute kriminele, do te ndeshkoje Zoti te njerezit me te dashur per cfare i keni bere njerezve te ketij vendi! Kurve e martuar disa here..

  3. Nuk tallet me grate kjo qelbesire,se eshte vete grua.ky qihet ne bythe.pyeteni kush eshte babai i kalamajve qe rrit?

  4. Kjo eshte k fare! E mbani mend kur fliste dikur ai i gjati ne nje studio TV, dhe kjo e shikontet sikur kishte perballe Mesine! I urrej keto lloj speciesh.

  5. Vetem ideja qe ka zgjedhur te kaloj jeten me nje palaco si Rama te ben te mendosh se cdo gje qe kjo femer nxjerr nga goja eshte thjeshte mut i paster.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu