• |
ide | kryesore

Kosovë/ Një humbje jete dhe 16 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 16 raste pozitive me koronavirus  nga 1,938 testime të kryera dhe një humbje jete.


Ministria e Shëndetësisë në vend njoftoi se numri total i rasteve aktive është 176 ndërsa ai i viktimave ka shkuar në 2,251 që nga fillimi i pandemisë.


Sot janë shëruar 18 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.218. Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.018 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 132.901 doza të vaksinës.

Deri më sot 17.476 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu