• |
ide | kryesore

Arrestohet 53-vjeçari me armë në rrugë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Goditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje në Mat, ndërsa në pranga ka rënë një 53-vjeçar. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shtetasi Nderim Beshi lëvizte i armatosur, i cili qarkullonte me armë zjarri pushkë me krehër të mbushur me fishek.


Gjatë kontrollit në banesën e tij janë gjetur e sekuestruar një sasi municioni luftarak që i posedonte pa lejen e organeve kompetente.


Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Mat, për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu