• |
ide | kryesore

(FOTO) Zbulohet një nga autorët e atentatit në Sarandë, i dënuar më parë për plagosje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
shtëna thikë

Natën e mbrëmshme në qyteti bregdetar të Sarandës ndodhi një atentat ndaj biznesmenit Spiro Iljadhit.


Në atë atentat mbetën të plagosur dy persona një pushues që ndodhej rastësisht dhe vetë biznesmeni.Zbardhet plagosja e biznesmenit në Sarandë, policia identifikon 3 autorët 

Redjan Hadëri i cili shihet në foton më poshtë është një nga autorët e plagosjes.

Image

Në ngjarjen në fjalë janë identifikuar si pjesë e saj edhe  vëllezërit Andrea dhe Vis Causholli.

Redjan Hadëri është një person i njohur për policinë e Tepelenës pasi në vitin 2017 është arrestuar për veprat penale “ Plagosje e lehtë me dashje” dhe “ Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve dhe municionit luftarak”1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *