• |
ide | kryesore

Pandemia/ Unioni Turistik Shqiptar kërkesë Ministrisë së Shëndetësisë: Lehtësoni masat anti-covid

-Instant, Lajme, Të fundit

Përfaqësuesit e sipërmarrjeve private, nën grupimin e Unionit Turistik Shqiptar, nëpërmjet një letre drejtuar ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, Mira Rakacolli, Drejtoreshë e Komitetit Teknik të Ekspertëve, dhe Blendi Klosi, Ministër i Turizmit dhe Mjedisit, kanë kërkuar ndryshim të masave kufizuese të Covid-19. Sipas tyre këto masa po i penalizojnë në sezonin turistik dhe shërbimet për turistët e huaj.


Në shkresën në fjalë thuhet se në kushtet aktuale ku ndodhet vendi ynë duhet të rishikohet mundësia për zgjerimin e fashës së orës policore si dhe lejimin e muzikës në lokale.


 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.