• |
ide | kryesore

Princ Charles nuk përfshin djalin e Princ Harry në trashëgimin e titullit

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat britanike kanë raportuar së fundmi se djali i Princ Harry, Archie nuk do të bëhet një princ i mbretërisë.

Sipas tyre, Princ Charles, i cili do të jetë mbreti i ardhshëm britanik, është i vendosur të kufizojë numrin e mbretërve kryesorë. Ai i ka bërë të ditur djalit të tij se do të ndryshojë dokumentet kryesore që do t’ia pamundësojnë Archie trashëgimin e titullit. Ky lajm nuk është mirëpritur mirë nga Harry dhe Meghan Markle edhe pse ata vendosën të braktisnin detyrat e tyre mbretërore.Gjithashtu , Princ Charles ka hartuar një plan ku  vetëm trashëgimtarët e fronit dhe familjet e tyre të afërta do të merrnin tituj të plotë, mbështetje financiare dhe policore të financuar nga taksapaguesit.


1 Comment

  1. A do ta perfshije princin Zaho ne treshegimine miliarda dollare te grabitur popullit shqiptare

    mreti yne i pashpallur ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu