• |
ide | kryesore

VIDEO/ Tërmeti godet Stambollin, banorët në panik dalin në rrugë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tërmet me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter tronditi Stambollin dhe rrethinat e tij mesditën e së dielës.


Mediat vendase thanë se nuk ka pasur dëmtime apo të lënduar, por paniku ka qenë i madh për shkak të hamendësimeve se ai mund të pasohej nga një tjetër lëkundje e dytë më e fortë.


Banorët dolën në rrugë ku qëndruan për orë të tëra. Ekspertët thanë se dyshohej se kjo lëkundje ishte një çlirim i tensionit nga tërmete të kaluara në këtë zonë dhe se nuk pritej një goditje tjetër. ©LAPIS.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu