• |
ide | kryesore

Aksion anti-drogë në Vlorë/ Dy persona në pranga, shpallen në kërkim tre të tjerë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Vlorws ka arrestuar dy persona, ka shpallur nw kwrkim tre, si dhe ka proceduar nw gjendje tw lirw tre tw tjerw, pasi dyshon nw pwrfshirjen e tyre nw kultivim tw lwndwve narkotike.


Nw prangat e policisw, kanw rwnw shtetasit: A. D., dhe A. Ç., si dhe ka filluar procedimi nw gjendje tw lirw ndaj shtetasve E. D., B. H., dhe Z. B. Gjithashtu janw shpallur nw kwrkim pwr veprwn penale “Kultivimi i bimwve narkotike” dhe po punohet pwr kapjen e shtetasve P. N., O. S. dhe S. H, pasi gjatw kontrollit tw territorit, nw territorin e banesave tw tyre janw konstatuar tw kultivuara fidanw tw dyshuar cannabis sativa.


Materialet i kaluan Prokurorisw sw Rrethit Gjyqwsor Vlorw pwr veprime tw mwtejshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu