• |
ide | kryesore

Dikur përbetohej për Vlorën, Rama heq dorë nga mandati i deputetit, zgjedh të përfaqësojë Durrësin në Kuvend

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edhe pse përbetohej publikisht se s’do te largohej kurrë nga Vlora, kreu i qeverisë, Edi Rama ka vendosur të braktisë qytetin bregdetar kur është fjala te përfaqësimi në Kuvend si deputet. Ai ka dërguar një shkresë në KQZ, ku kërkon që të mbajë mandatin e fituar në qytetin e Durrësit. Pas 2 mandatesh në Vlorë dhe përplasjeve të forta politike me kryebashkiakun, të cilat vazhdojnë, Rama ka vendosur që të jetë deputet i Durrësit. Mandati i tij në Vlorë pritet t’i kalojë dikujt tjetër sipas listës së PS-së. Më herët kemi raportuar se kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zgjodhi qarkun e Fierit duke hequr dorë nga Tirana, në mënyrë që në Kuvend të hynte Petrit Vasili.3 Comments

  1. Oferta ka rendesi kujt i plasi … per vloren? durresin? apo stallen e lopeve tirone?

    Kush ka me sjell nai lek se me ate eshte qeveria, solle drogen eshte me drogen, solle nai kulle eshte me kullen, solle nai turizem eshte me b***zinjt arab, do me bo i fort? baju me baba erdoganin, do me ndejt ne pushtet gjithe jeten? ploteso normat e sorres dhe kriteret e bill gates fondacion and soo on…

    Kujt i plasi per idealet? Vetem budallenjeve dhe fuksave qe kafshojne shtetin per te pas akses me vjedhur Shqiperine. Shqiperia po lulzon nga llumi dhe kjo nuk eshte teori konspirative , keshtu thote qeveria.

    Mir e bone qe hoqe dore, shkove nga nje port droge te nje tjeter. Ik boj me edukate Shqiptaret me mire se po sillen si qen rrugeve.

  2. Fiks fare, do te per-shkaterroje perfundimisht edhe durresin, se aty i vijne ata bythzinjte. Po mire e bere a derezi, se i zi do mbetesh edhe ti. Buzeqesh edhe pak, se po afron vjeshta e deri ne dimer nuk i dihet puna e bythes, dmth kar-riges, ben vaki te zbythin fare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu