• |
ide | kryesore

Rrëzimi i avionit privat në Greqi, publikohen dëshmitë tronditëse banorëve të zonës (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një dëshmitar okular ka rrëfyer detaje tronditëse nga rrëzimi i avionit privat në Haria të Greqisë. Dëshmitari thotë për mediat greke se fillimisht fshatarët papritur dëgjuan zhurmë dhe të gjithë vrapuan për në vendngjarje.


”Viktimat po digjeshin të gjalla, e pamundur të dilnin”- pohon dëshmitari duke shtuar se fshatarët u përpoqën me kova e sende të tjera për të shuar zjarrin.


“Ne pamë rrëzimin e avionit dhe papritmas dëgjuam një zhurmë. Të gjithë vrapuam për në vend për të parë se sa njerëz ishin brenda avionit, nëse dikush arrin të dilte, por edhe të zvogëlojë zjarrin. Sapo mbërrita, i pashë që të dy digjeshin të gjallë. U përpoqa të bëja si të tjerët. Menjëherë morëm gomat në duar nga shtëpitë fqinje dhe u përpoqëm me tërbim të shuanim zjarrin por më kot. Foto ishte shumë tronditëse. Avioni ishte gozhduar në tokë dhe bishti i tij ishte në ajër. Viktimat ishin të pamundura të dilnin, ishin djegur të gjalla ” , thotë dëshmitari. Nga aksidenti në Haria vdiqën dy persona, piloti dhe pasagjeri.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *