• |
ide | kryesore

Zjarr masiv në Gjirokastër, dyshohet se është i qëllimshëm

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një zjarr i madh ka rënë në kullotat e Lunxhërisë në Gjirokastër. Sipas informacioneve paraprake dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshme nga barinj të zonës.


Mediat raportojnë se flakët kanë përfshirë kullotat e fshatit, duke dëmtuar rëndë zonën. Paraprakisht flitet se janë djegur 1 hektarë me kullotë.


Ndërhyrja e zjarrfikësve dhe banorëve të zonës ka bërë që flakët e vihen për momentin nën kontroll. Policia e Gjirokastrës thotë se ka identifikuar dy autorë të vendosjes së zjarrit dhe po punon për kapjen e tyre. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu