• |
ide | kryesore

Flet ‘Mihali’ grua në Himarë: Isha ulur në mes të rrugës, ata më shtynë tre katër metra me makinë (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ektarina Joshi, pronarja e hotelit, ku ndodhi incidenti me pushuesit në Livadh të Himarës akuzon se çifti kishte dëmtuar sendet në dhomë dhe nuk pranonin të paguani dhe nxitonin të largoheshin pa ardhur policia.


“Që në orën 9 pa ca të mëngjesit donin të iknin. I thotë vajza në recepsion për pagesën. Ne do ikim i thotë vajzës. Zotëria e shau vajzën time me fjalët më banale. Kamerat ka ardhur policia i ka marrë.


Donin të kalonin me makinë mbi trupin tim. Zotëria që duket në video (që pengon makinën të lëvizë) i tha po pate bërë dëm, hajde ta paguash.

I kisha thënë prisni të vijnë organet përkatëse, isha ulur në mes të rrugës, ata më shtynë tre katër metra me makinë. Kishin një fëmijë 2-3 vjeç me vete që u tmerrua. Videon me çarçafët e djegur ma kanë dërguar ata duke më shantazhuar, është video e prerë, jo e plotë” tha Ektarina Joshi te “Ftesë në 5”.

Pronarja e hotelit thotë se ka bërë kallëzim në polici dhe kërkon dëmshpërblim. “Policia ka ardhur pasi kishin ikur ata. Me policinë e rendit shkojmë në hotel. Bëmë kallëzim penal. Dua të më shpërblehet dëmi që më është bërë në pronën private dhe shqetësimi familjar, sepse është biznes familjar.

Jam Katerina dhe jam krenare për bizneset që kam ngritur me mund. Atë mënyrën e arrogancës nuk e toleroj, unë jam grua dhe kam vajzën 33 vjeçe, nuk lejoj njeri të më injorojë dhe të më shkelë në karakterin tim. Na njeh Himara dhe gjithë Shqipëria”.

Ndërkohë, Visar Mato i cili ka një tjetër version (lexo ketu), po pushonte me bashkëshorten dhe fëmijën e tyre.

2 Comments

  1. Me habisin keto “karnalistet” qe marrin ne studio me komentet e tyre. Shikoje dhomen online i thote ajo para se te nisesh apo nqs ste pelqen ik gje te cilen beri dhe familja ne fjale. Ka shume hotel qe kur i shikon online te heqin trurin por kur shkon aty zhgenjehesh. Nqs ti ke planifikuar te kalosh nje numer te caktuar ditesh ne nje hotel apo dhome te caktuar nuk besoj eshte e lehte ti thuash tjetrit po ste pelqeu ik, sidomos kur iken nga Tirana ne Himare. Ka pas raste qe njerezit dhe me prenotim kane arritur ne Himare dhe i zoti shtepise i ka thene me fal se ja dhashe dikujt tjetr pasi ata prenotojne disa njeheresh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu