• |
ide | kryesore

George Clooney, së shpejti me një program arsimor rreth industrisë së filmit

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori George Clooney ka zbuluar së fundmi se do të jetë pjesë enjë program arsimor në Los Anxhelos për të përgatitur nxënësit e shkollave të mesme për profesionet në industrinë e filmit.


Programi do të sponsorizohet nga Clooney dhe aktorët Eva Longoria dhe Don Chidel dhe do të fillojë në vjeshtën e vitit 2022. Aktori ka treguar se fillimisht, ai do t’u japë mësime  studentëve të moshës 14 deri në 16 vjec që shkojnë në një shkollë të mesme në Los Anxhelos dhe më pas në shkolla të tjera publike.


 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu