• |
ide | kryesore

Koncertet po rikthehen. Celine Dion dhe artistë të tjerë do të zhvillojnë turne këtë verë

-Instant, Paparazzi, Slider

Ndërsa pandemia e Covid-19 ulet, artistët ngadalë po kthehen në skenë për të performuar përsëri para publikut të drejtpërdrejtë. Do të shënojë herën e parë në mbi 400 ditë që kur vendi ikonik ka pasur një koncert për shkak të pandemisë. Për të marrë pjesë në koncert, të pranishmit duhet të tregojnë prova se janë vaksinuar plotësisht. Jashtë koncertit të një Foo Fighter në Agoura Hills, California, në fillim të kësaj jave, disa dhjetëra demonstrues anti-vaksinë u mblodhën.


Celine Dion

Turneu “Courage World” i Dion fillon më 16 gusht në Winnipeg, Manitoba, Kanada, në Bell MTS Place.


Singer Celine Dion performs at The Colosseum at Caesars Palace as she resumes her residency on August 27, 2015 in Las Vegas, Nevada. The show had been on hiatus since August 2014 when Dion stopped performing to care for her ailing husband Rene Angelil.

Green Day, Fall Out Boy dhe Weezer

Turneu i tyre “Hella Mega” 2021 fillon turneun e tyre në Amerikën e Veriut më 24 korrik në Global Life Field në Dallas, Texas.

John Legend

John Legend fillon turneun e tij më 1 shtator në Amfiteatrin e Cadence Bank në Atlanta, Georgia.

HOLLYWOOD, CALIFORNIA – OCTOBER 14: In this image released on October 14, John Legend performs onstage at the 2020 Billboard Music Awards, broadcast on October 14, 2020 at the Dolby Theatre in Los Angeles, CA. (Photo by Kevin Winter/BBMA2020/Getty Images for dcp)

Chance The Rapper

Reperi do tërealizoj një koncert falas  në New York City më 2 gusht.

Maroon 5 me Leon Bridges dhe Meghan Trainor

Këta artistë do të fillojnë turne së bashku në 7 gusht në St. Paul, Minesota.
Ludacris

ATLANTA, GEORGIA – FEBRUARY 03: during Super Bowl LIII at Mercedes-Benz Stadium on February 03, 2019 in Atlanta, Georgia. (Photo by Patrick Smith/Getty Images)

Ludacris

Reperi me bazë në Atlanta do të performojë më 31 gusht në Du Quoin, Illinois.

performs onstage during Bud Light Super Bowl Music Fest / EA SPORTS BOWL at State Farm Arena on January 31, 2019 in Atlanta, Georgia.

Harry Styles

Harry Styles do të fillojë turneun e tij “Presents Love” me Jenny Lewis më 14 gusht në Tacoma Dome në Tacoma, Washington.

©LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu