• |
ide | kryesore

Ndërron jetë aktorja Joanne Linville

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktorja Joanne Linville, ka ndërruar jetë në moshën 93-vjeçare.


Lajmi  u konfirmua nga agjenti i saj i cili tregoi se aktorja vdiq më 20 qershor në Los Angeles.”Linville pati një jetë të lumtur. Ajo ishte një nga personat  që e dashuronte jetën dhe artin dhe  një inspirim për të gjithë ata që patën fatin që ta njihnin”, shkruhej në deklaratë. Aktorja është e njohur për rolet e saj në: “Star Trek”, Twilight Zone”, “Dinastia”, “Charlie’s Angels”, etj.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu