• |
ide | kryesore

Atentat me automatik të riut, arrestohet 30-vjeçari në Maliq

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Tentoi të vriste me armë zjarri një shtetas, gjatë një konflikti për motive të dobëta por është arrestuar nga policia një 30-vjeçar në Maliq.


Mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:30, në fshatin Pendavinj, Maliq, shtetasi J. Q., 30 vjeç, gjatë një konflikti për motive të dobëta, me shtetasin B. D., 29 vjeç (i dënuar më parë për armëmbajtje pa leje), të dy banues në fshatin Pendavinj, ka qëlluar me armë zjarri tip automatik në drejtim të tij.


Policia njofton se janë sekuestruar krëhëra automatiku dhe pushke, si dhe municion luftarak.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.