• |
ide | kryesore

Dështimi me hapjen e negociatave/ Rama fajëson BE-në: Dështuan të mbajnë premtimin!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me homologun Zaev tha se BE dështoi të mbajë premtimin e saj për negociatat.


“Rastësia e solli që në të njëjtën ditë kur duhet të flisnim për atë që nuk ndodhi në Bruksel të jemi këtu në një foruim të rëndësishëm ekonomik, besoj që kjo është një mundësi për të thënë se çfarë ndodh ose jo në Bruksel, jemi të vendosur të vazhdojmë të rrisim ekonominë, mirëqenien, krenarinë, dinjitetin e popujve tanë. BE mund të caktojë detyra për integrimin, afate për to, data, por nuk cakton dot vendndodhjen dot në mes të Evropën as kulturën dhe identitetit tonë evropian, as të ardhmen tonë si popuj evropian , në shtet evropiane, me standarde evropiane, Shqipëria e ka bërë zgjedhjen e sa që në kohën e Skënderbeut, për shqiptarët dielli lind aty ku perëndon, e ardhmja jonë është aty ku zoti na ka caktuar të kemi tokën tonë, në zemër të Evropës”, tha kryeministri Rama.


5 Comments

   1. O xaxiq, mos u nevrikari se ju na i keni hapur nja tre here negociatat. Po thjesht po tall pak lesht Rama me pidhin e satem.

   2. Krstaqi nuk kishte kohe t’u vendoste emra te gjithe bastardeve te tij.
    Ndaj je pa emer sot, ndryshe nga Edvini dhe Gregu….

 1. Deshtove se nga 15 KUSHTE nuk ke plotesuar asnje, perkundrazi ke rritur eksportin e droges, ke shtuar lavatricet per pastrimin e parave, ke ulur kembekryq korrupsionin dhe ke vene nen te ndenjura drejtesine. E kush eshte ai sylesh qe martohe me nje te tille???? Vetem Sorosi e ben.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu