• |
ide | kryesore

Rama bën snobin me BE-në: Nuk e humbas më gjumin për këtë, kur të duan jemi gati për martesë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama tha se mos pasja e nja date për konferencën e parë ndërqeveritare nga BE për negociatat, tashmë nuk është një problem që lidhet me vendin tonë, por me vetë BE, pasi Shqipëria i ka bërë detyrat e saj. Rama tha se tashmë do të pritet vetëm kur BE të jetë gati, ndërsa do të vijohet me reformat për zhvillimin e vendit.


S’ka të bëjë me ne, ka të bëjë me BE , por nuk jam i shqetësuar dhe nuk po humbas gjumin se kam gjëra tjera më të rëndësishme për të mbetur pa gjumë, ne e kemi bërë punën tonë , kjo është e gjitha dhe ne do vazhdojmë ta bëjmë, kur të jenë gati ata le të na e thonë. Sfida për ne është të ndërtojmë shtet evropian, sepse kjo është ajo çfarë kërkojnë fëmijët tanë dhe çfarë meritojnë vendet tona. Unë nuk do thoja qëndrimi bullgar, çdo vend i BE mund të ketë momentet e veta të shkëputjes nga pjesa e tjetër e familjes, kjo lidhet me Maqedoninë dhe Bullgarinë kaq. Ata thonë se na duan por s’janë gati për martesë. Do t’i presim kur të jenë gati”, tha Rama.


9 Comments

  1. O Paulin, thuaj atyre te Europes mos te na cajne karin fort. Ti i ke bere detyrat e tua, madje i ke hapur negociatat 3 here dhe e festuat me shampanje me Sorec-en dhe dekorove ambasadoret qe punuan fort per te arritur hapjen e negociatave 3 here radhazi:).

  2. O i gjati ine , ne martesen e kemi bere qe para shtate apo tete vjetesh . Vete na e ke thene , biles sa here qe jemi “martuar” po aq here edhe jemi “ndare” por ti nuk don ta besosh sepse je mesuar te genjesh . Apo e ke harruar ?

    Gjemonte macja nje mi dhe’ me dhe’ , e nuk po e kapte dot . Miu nga frika se macja po i afrohej bene nje manover dhe hidhet ne nje kazan . Macja kerkonte gjithandej por nuk po e gjende , dhe mbas nja 5 minutash kerkim u largua . Mbasi macja iku del miu duke ju marre kembet dhe uleritur : ku eshte macja ta shqyej per b*thesh . Hajde po ta mbajti i thosh miu i krekosur . Kishte rene ne nje kazan rakie dhe ishte dendur ne raki .

  3. batuta banale , i neveritshem , tallet tash 8 vite u hapen su hapen , hap shampanje se u hapen negociatat e tash flet percaret.

  4. Shterngoje fort Linden mashtruese e kurve se nuk te merr me askush. E sa per martesen me BE-ne, ne si popull bejme si bejme.Do te gezoheshim me shume po te zhdukesh e ti è ta na lije gjithcka qe ke vjedhur.

  5. Per qen rrugesh shok veten ke, mor e hajdut, ku te dhjet ty Evropa,me kete Shqiperi qe e ke bere toke te droges e te te krimit. I jep dhe ultimatume…….uauh, i ben karshillik ti me kete ane ata ne ate ane. Eshte njesoj si te mat et nje liliput qe qelb ère me nje gjigand qe shkelqen ne drite e pasterti,mor hajdut!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu