• |
ide | kryesore

Shitet në ankand makina e përdorur nga Paul Walker në “Fast and Furious”

-Instant, Paparazzi, Slider

Makina e famshme e vitit 1994, Toyota Supra që drejtohej nga i ndjeri Paul Walker në filmin “Fast and Furious” u shit për 500,000 dollarë plus 60,000 dollarë në tarifat e ankandit gjatë fundjavës.


Kjo veturë është përdorur për xhirime të brendshme dhe më pas është rivendosur për personazhin Slap Jack për vazhdimin e “Fast and Furious”.


Këshilltari teknik i “Fast and Furious”, Craig Lieberman, ka shpjeguar se shumë makina të mbetura nga “Fast and Furious” u ripërdorën për “2 Fast 2 Furious”. ‘Honda S2000’ e zezë e Johnny Tran nga filmi i parë dhe S2000 rozë e Sukit nga vazhdimi, janë e njëjta veturë, për shembull.

Prodhimet filmike zakonisht ndërtojnë kopje të shumëfishta të secilës makinë dhe nuk duken të gjitha aq bukur sa versioni në ekran. Pavarësisht nga përfundimi i pacenuar, kjo makinë u përdor për shumë marifete filmike, ose kështu thonë njoftuesit e ankandit në videon më sipër.

Kjo veturë gjithashtu u largua nga fabrika me 2JZ-GTE binjak-turbo me 2,0-litra 6-inç, megjithëse i shoqëruar me një transmetim automatik me katër shpejtësi, sesa me manual. Kjo nuk është e pazakontë për makinat e filmave, ku lehtësia e përdorimit ngjitet me ato që përshkruhen në ekran.

“Fast and Furious” pritet të përfundojë në vitin 2024 pas dy filmave të tjerë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu