• |
ide | kryesore

Video/ Benzema e Ronaldo e bëjnë çështje personale: CR7 kap Ali Daei

-Instant, Sport, Video

Spektakël në Francë-Portugali me skuadrat në kërkim të një fitore që do ti katapultonte në krye të Grupit F. Benzema shtang portugezët në minutën e 47, duke shfrytëzuar një kundërsulm të shpejtë të finalizuar me një diagonale të saktë. Arbitri sinjalizoi pozicion jashtë loje, por VAR e kundërshtoi dhe Franca e pa veten në avantazh.Natyrisht dygolëshit të francezit nuk mund të mos i përgjigjej Cristiano Ronaldo, që fitoi një penallti vetë dhe e realizoi për herë të dytë nga 11 metra përballë Lloris, që edhe këtë herë shkon në krahun e kundërt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu