• |
ide | kryesore

Bullgaria nuk tërhiqet për hapjen e negociatave Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti bullgar Rumen Radev nga Samiti i Liderëve të Bashkimit Evropian që po zhvillohet në Bruksel tha se ai nuk do te bie pre e presionit ndërkombëtar për të hequr veton ndaj Maqedonisë së Veriut. Sipas Radev nuk do të votohet pro negociatave para se të nënshkruhen mekanizma të qëndrueshëm për zhdukjen nga librat shkollorë, muzeumet, monumentet dhe politika shtetërore maqedonase të historisë së shtrembëruar dhe të qëllimshme ndaj Bullgarisë.1 Comment

  1. Hajde ti zhdukim ato libra, ne maqedoni. Vendosim edhe ca varre grekesh nga lufta e Greqise me Perset.

    Jo per gje, por meqe eshte mundesia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu