• |
ide | kryesore

Greqi/ 489 raste të reja me Covid-19 dhe 15 viktima në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 489 raste të reja me koronavirus dhe 15 humbje jete.


Numri total i të infektuarve në Greqi shkon në 419,909, prej të cilëve 51.2% janë burra. Ndërsa, bazuar në rastet e konfirmuara në 7 ditët të fundit, 38 ishin persona që kishin udhëtuar jashtë kurse 595 të tjerë ishin raste kontakti.


Sa i përket rasteve fatale, bilanci total i viktimave shkon në 12,613. Prej tyre, 95.2% kishin sëmundje shoqëruese ose/dhe ishin mbi 70 vjeç.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu