• |
ide | kryesore

Digjet një banesë në Lushnje, shkak rrjedhja e gazit

Arkiva

Një banesë është djegur në fshatin Saver të Lushnjes. Banori i shtëpisë pasi ka ndezur mëngjesin e sotëm bombolën e gazit kanë shpërthyer edhe zjarri. Shkak i zjarrit ka qenë pikërisht rrjedhja e gazit, ku fatmirësisht ka pasur vetëm dëme materiale dhe jo të lënduar.


Zjarri është fikur shpejt duke bërë që të digjej vetëm orenditë e kuzhinës dhe flakët të mos përhapeshin në pjesën tjetër të  shtëpisë. Flakët janë shuar nga zjarrfikëset duke bërë që zjarri të mos përfshinte të gjithë banesën.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *