• |
ide | kryesore

Matura/ Dalin rezultatet e provimit të matematikës (LISTA)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Publikohen rezultatet e testit të Matematikës për Maturen Shtetërore, njoftoi ministrja e Arsimit, Evis Kushi.


Përmes një publikimi në rrjetin e saj social, Kushi ka njoftuar se pas një analize të kujdesshme dhe duke marrë në konsideratë vështirësitë e këtij viti shkollor, është vendosur ulja e kufirit minimal të kalueshmërisë dhe atë të pikëve për çdo notë. Ndërkohë, ajo nënvizon se janë 1,820 maturantë nga e gjithë Shqipëria që kanë marrë notën 10.


Reagimi dhe rezultatet: 

Të dashur maturantë,

Sipas angazhimit tonë, ne analizuam me shumë kujdes çdo shqetësim tuajin dhe të mësuesve mbi testin e matematikës në Maturën Shtetërore dhe pas vlerësimit të të gjitha testeve, duke marrë në konsideratë vështirësitë e këtij viti shkollor, me vendim unanim të Komitetit të Maturës Shtetërore, kemi vendosur uljen e kufirit minimal të kalueshmërisë dhe atë të pikëve për çdo notë.

Shumë suksese në sezonin e vjeshtës atyre që nuk ia dolën dot të jenë kalues dhe urimet më të përzemërta të gjithë të tjerëve, sidomos 1820 nxënësve nga e gjithë Shqipëria që kanë marrë notën 10.

Klikoni ketu per rezultatet: http://qsha.gov.al/infos/matura_2021/d2/rezultate_d2_2021.p


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.