• |
ide | kryesore

Video/ Holes e Schick, Çekia sheh cerekfinalet: Hollanda në mëshirë të fatit

-Instant, Sport, Video

Ishte parashikuar e vështirë përballja me Republikën Ceke, por De Boer natyrisht nuk e kishte imgjinuar kaq. Hollanda e tij në Budapest është befasuar nga një kundërshtar i organizuar, por u tradhëtua nga De Ligt. Dalja me të kuqe e mbrojtësit I dha mundësinë Cekisë të shënojë më pas avantazhin me Holes, që shfrytëzoi spondin e Kalas dhe daljen e gabuar të Stekelenburg.Në disavantazh Hollanda humbi besimin se mund të përmbyste shifrat në inferioritet numerik, ndërsa Cekia shtyu me forcë të mbyllte ndeshjen dhe ia doli me Schick, që shënoi në minutën e 80 golin e dytë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu