• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë/ Asnjë viktimë, 14 raste të reja në 24 orët e fundit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kosova sot nuk ka shënuar asnjë viktimë nga COVID-19, ndërsa 14 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit.


Po ashtu 12 pacientë kanë fituar betejën me virusin.


Prej 15 qershorit edhe në Kosovë ka filluar vaksinimi masiv teksa si në shumicën e vendeve europiane dhe ballkanike edhe aty ka rënie të konsiderueshme të shifrave në krahasim me muajt e kaluar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu