• |
ide | kryesore

Gjermani/ Tjetër sulm me thikë, burri godet kalimtarët

-Instant, Arkiva, Planet

Tjetër sulm me thikë këtë të hënë në Gjermani. Sipas Reuters, personi në fjalë, ende i pa identifikuar, ka sulmuar kalimtarët në qytetin e Erfurt, ku ka lënë të lënduar dy prej tyre.


Policia është vënë në ndjekje të autorit, ndërsa kërkimet po zhvillohen edhe nga ajri me anë të helikopterëve.


Kjo ngjarje e rëndë vjen vetëm pak ditë ku një njeri me ngjyrë shkaktoi në masakër në një tjetër qytet gjerman, ku si pasojë tre gra humbën jetën dhe u plagosën dy të tjerë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu