• |
ide | kryesore

Pas Velipojës tjetër konflikt në jug të vendit për shfrytëzimin e vijës bregdetare, digjen shezlongët

-Instant, Lajme, Të fundit

Pas ngjarjes me 4 viktima dhe 2 të plagosur në Velipojë, një tjetër konflikt është regjistuar në jug të vendit sa i përket shfrytëzimit të vijës bregdetare. Mëngjesin e sotëm rreth orës 01:30 në Drimadhes janë djegur 60 shezlonge të një biznesi të vogël që operonte në atë plazh.


Djegia ka qënë e qëllimshme dhe shkak mund të jetë bërë një konflikt i mëparshëm midis bizneseve për shfrytëzimin e vijës bregdetare, ose konkurrenca. Nga policia ende nuk ka asnjë komunikim zyrtar mbi ngjarjen.


5 Comments

  1. Ngjarja e Velipojes ka mbushur portalet e mediat boterore. Imazhi i Shqiperise copë copë siç e meriton. 10 vitet e fundit ky vend prodhon vetem krim dhe beton, nderkohe sherbimet dhe investimet publike ose vidhen ose fasade.

    1. e kane privatizuar dhe bregdetin horratr nga Zamiri, Balili, Shkelzeni, Gramozi etj etj e deri te horrat e vegjel. 300-1000 leke parkingu 700-2500 cadra a thua se i kane pronat e tyre. Shtet maskarenjsh..

  2. Po mor po slanë gjë pa thënë gazetarucët e Ramës për ngjarjen në Velipojë duke përçunduar veriorët.Po tani ça do thonë për këtë ngjarje??Nuk janë krahinat që përcaktohet e keqja por kjo e keqe e ka emrin Rilindje dhe Rama që përhapën krimin,abuzimin ,korupsionin dhe vjedhjen dhe këta gazetarucë nuk e shohin!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu