• |
ide | kryesore

Super vetura e re e Ferrari-t, e shpejtë dhe e fuqishme, por kryesisht ka të bëjë me argëtimin

-Instant, F1, Stil

Supermakina më e re e Ferrarit do të jetë një hibrid plug-in me 818 kuaj fuqi me një motor V6 që mund të shkojë nga zero në 60 milje në orë për nën tre sekonda. Por, edhe me gjithë atë fuqi dhe shpejtësi, Ferrari thotë se kjo veturë ka të bëjë kryesisht me argëtimin.


Kur të hyjë në prodhim në fillim të vitit të ardhshëm, 296 GTB do të jetë makina e parë sportive me 6 cilindra e bërë nga Ferrari që nga mesi i viteve 1970. Është gjithashtu makina e parë V6 që mban emrin e markës së vetë kompanisë. Ndërsa nuk do të jetë modeli më i shpejtë i Ferrari, drejtuesit premtuan se do të jetë ndër më argëtuesit.


©LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu